Plánujeme klubový výjezd na Moravu: 10. a 11. srpna

Po velmi úspěšném červnovém výjezdu naší ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy na Slovensko, kde jsme navštívili chovatele Vratka Javra a mezinárodní seminář pro chovatele papoušků v Kálnici, plánujeme na srpen další podobnou akci. Uskuteční se v sobotu 10. a neděli 11. srpna a navštívíme během ní Papouščí zoologickou zahradu v Bošovicích, výstavu exotického ptactva v Hrotovicích a chovatele Lumíra Horňanského a Víta Kučerňáka.

Výjezd je plánovaný jako dvoudenní s odjezdem v sobotu ráno okolo 7:00 hod. z Pardubic. Cestovat budeme vlastními auty, rozdělení posádek organizuje Jan Potůček, kterému je třeba nahlásit účast v průběhu tohoto týdne na e-mail jan.potucek@ararauna.cz nebo telefon 606 222 928. Prvním cílem výletu bude Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích u Slavkova na jižní Moravě, kam bychom měli dorazit před desátou hodinou dopoledne. Na 14:00 hod. je domluvena návštěva u chovatele Lumíra Horňanského v Sobotovicích u Brna.

Později odpoledne se přesuneme do Hrotovic na Třebíčsku, kde zhlédneme tradiční výstavu exotického ptactva s řadou vzácných a unikátních druhů papoušků (reportáže z dřívějších ročníků zde a zde). V hrotovickém penzionu U Floriánů, který se nachází přes ulici naproti chovatelskému domu, kde se koná výstava, přespíme a v neděli dopoledne navštívíme chov veterináře Víta Kučerňáka ve Stropešíně. U Floriánů se také můžeme těšit na debatu s hrotovickými chovateli a je možné, že přímo na místě domluvíme ještě další nedělní návštěvu někoho z místních.

Návrat je plánovaný v neděli 11. srpna později odpoledne přes Velké Meziříčí a Žďár nad Sázavou. Zájemci o účast se mohou hlásit do čtvrtka 1. srpna, počet míst bude omezen podle kapacity aut. Přednost mají členové ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy.