Plánujeme exkurzi do Zoo Chleby a Postřižinského pivovaru

Pandemie koronaviru přerušila nejen naše pravidelné setkávání, ale také společné výjezdy za chovateli a oblíbené exkurze. První „popandemická“ akce zamíří do středních Čech, konkrétně pak do Postřižinského pivovaru v Nymburce, první soukromé Zoo Chleby a k několika vybraným nymburským chovatelům. Výjezd organizuje v pátek 3. července jednatel ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy Jiří Stejskal.

Prvotním návrhem byla exkurze v Postřižinském pivovaru, kde má Jiří Stejskal známého sládka. Tato návštěva je ale naplánovaná až na odpoledne od 15:00 hod., takže jsme chtěli využít času před ní k nějaké chovatelské návštěvě. Těch by nakonec mělo být několik s tím, že začneme ve středočeské Zoo Chleby, která se nachází asi pět kilometrů od Nymburka. Zde bude také v den exkurze sraz ve 13:00 hod. na parkovišti před místním kostelem. Doprava vlastními auty. Kdo vezmete auto a jste ochotni přibrat spolucestující, prosím napište Jiřímu Stejskalovi (arac@seznam.cz), kolik máte volných míst. Doplníme podle bydliště, stejně jako vždy na společném výletu.

Vstupné do Zoo Chleby je 150 korun, poté bychom navštívili jednoho nebo dva chovatele v Nymburce a okolí (rozjednaní jsou pánové Antoš a Tuzar). Poté by už následovala exkurze do Postřižinského pivovaru, kde by nás provedl sládek. Samotná exkurze a pivo jsou zdarma, následné občerstvení (obložené mísy s uzeninou a zeleninou od místního řezníka) je za 100 nebo 200 Kč dle našeho výběru.

Prosíme všechny zájemce o účast, aby se nahlásili do neděle 28. června jednateli ZO Jiřímu Stejskalovi na e-mail arac@seznam.cz nebo telefon 605 855 555 s tím, kolik účastníků by jelo a zda mají možnost vzít vlastní auto.