Luboš Tomiška o své cestě po Austrálii

Přednášku o své několikatýdenní cestě po Austrálii, návštěvách u tamních chovatelů papoušků a sledování vzácných papouščích druhů ve volné přírodě chystá na sobotu 7. května v rámci otevřené schůze Ústřední odborné komise chovatelů okrasného a exotického ptactva (ÚOK CHOEP) náš člen Luboš Tomiška. Bývalý asistent kurátorky chovu papoušků v Loro Parque na kanárském ostrově Tenerife přiblíží způsob chovu papoušků na několika ptačích farmách, včetně specialistů na barevné mutace. Přednáška bude přístupná zdarma, zúčastnit se ji mohou ale pouze členové některé z exotářských organizací Českého svazu chovatelů (ČSCH).

Schůze ÚOK CHOEP se uskuteční od 10 hodin v Lidovém domě na Praze 1 (Hybernská 1033/7) ve Steinerově sále. Prezence bude otevřená již od 9:00 hod., samotná přednáška bude posledním bodem programu schůze. Ta je mimořádně otevřená pro všechny zájemce z exotářských organizací v rámci ČSCH.

Foto: Luboš Tomiška

Po přednášce prohlídka zázemí Lidového domu

Před přednáškou seznámí vedení ÚOK CHOEP účastníky s informacemi o rozpočtu, tedy o jeho čerpání v roce 2021 a plánu na rok 2023, o plánu činnosti na 2022, informace z jednání COM/OM o přípravě světového šampionátu bodovaného ptactva 2023, informace k volbám 2023, atd. Zazní také novinky o aktualizaci Standardů postavových zebřiček, postavových andulek a barevných kanárů. Po přednášce Luboše Tomišky budou moci zájemci absolvovat komentovanou prohlídku neveřejného zázemí Lidového domu, který již od devadesátých let využívá jako své hlavní sídlo obnovená Česká strana sociálně demokratická (ČSSD). Prohlídka bude ještě potvrzena zástupci ÚOK CHOEP.

Luboš Tomiška působil do loňského roku pět let jako zástupce kurátorky chovu papoušků v Loro Parque na Tenerife, zároveň je zástupcem šéfredaktora časopisu Nová EXOTA a aktuálně spolupracuje s vydavatelem německého časopisu Papageien. Od roku 2015 vydává také anglicky psaný mezinárodní web o papoušcích Parrotsdailynews.com, na němž se v posledních letech objevovaly především zprávy z Loro Parque. O své cestě po Austrálii přednášel již před lety na prvním setkání chovatelů Severovýchodních Čech, která nyní pořádá ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy. Luboš Tomiška je od sklonku loňského roku členem naší organizace.

Zájemci o účast na přednášce Luboše Tomišky se mohou hlásit do 30. dubna 2022 jednateli ZO Jiřímu Stejskalovi na e-mail: arac@seznam.cz