Jak se žije na Kanárských ostrovech? Přednáška již 25. června

Téma další přednášky v rámci 13. setkání chovatelů Severovýchodních Čech je nasnadě, protože povídat o svých zkušenostech s životem a prací na ostrovu Tenerife bude náš člen a bývalý asistent kurátorky největšího papouščího parku na světě – Loro Parque – Luboš Tomiška. Na Tenerife strávil pět let a nezabýval se pouze chovem papoušků. V sobotu 25. června tak účastníkům setkání ve Vlčí Habřině na Pardubicku popíše, jak se na Kanárských ostrovech surfuje, jaké jsou tam treky do hor, jak se zařizuje bydlení a jak se vychází s místními.

Přednáška bude všeobecněji zaměřená, takže ji ocení i posluchači, kteří se nezabývají chovem papoušků a dalšího exotického ptactva. Plánovaná je ale i debata, během které se budou moci zájemci zeptat i na Lubošovo působení v Loro Parque. Setkání je naplánované od 16 hodin, ale již od 14:00 se na stejném místě v hospůdce U vlčice ve Vlčí Habřině uskuteční i naše 13. členská schůze, a dopoledne od 10 hodin dokonce i schůze Ústřední odborné komise chovatelů okrasného a exotického ptactva při Českém svazu chovatelů, jejíž účastníky na přednášku rovněž srdečně zveme.

Zájemci o účast na přednášce Luboše Tomišky se mohou hlásit do 20. června 2022 předsedovi Jiřímu Vojtěchovi na e-mail C.alba@seznam.cz nebo telefon 603 881 884. Účastnický poplatek 100 Kč pro členy Exotářů se hradí na místě (nečlenové platí 200 Kč). Počet míst je omezen, proto je dobré s přihláškami příliš neotálet. Občerstvení je zajištěno, parkování zdarma přímo u restaurace.