Exotářka Marie Foltýnová porazila v andulkách Ladislava Grodu

O velké překvapení se postarala na III. otevřeném mistrovství České republiky v bodovaném ptactvu všech kategorií naše členka Marie Foltýnová. V kategorii andulek totiž její barevná světle zelená samice porazila postavového světle modrého samce Ladislava Grody, mnohaletého šampiona českých i evropských soutěží. Oba ptáci získali po 91 bodech a stali se vítězi a Mistry ČR ve svých třídách, posuzovatelé ale v celkovém hodnocení kategorie výstavních andulek určili za absolutního vítěze andulku Marie Foltýnové, zatímco samec od Ladislava Grody skončil v kategorii druhý.

Pro Marii Foltýnovou šlo teprve o druhou účast na národním šampionátu. Loni získala druhé místo v třídě barevných andulek fialovým žlutohlavým šedokřídlým samcem. Letos bylo klání o nejlepší barevnou andulku o to těžší, že tři první místa obsadily světle zelené andulky. Exotářka Marie Foltýnová tak po pouhém roce vystavování trumfla největší mistry ve svém oboru a má skvěle našlápnuto na reprezentaci v zahraničních soutěžích. Nebyla však jediná z Exotářů, kdo bodoval na letošním III. otevřeném mistrovství České republiky v bodovaném ptactvu všech kategorií.

Skvělých výsledků dosáhl i Tomáš Strachota se zebřičkami. Získal tři vítězství ve třídě (samec šedý, samec mramorový šedý a pár mramorových šedých) a druhé a třetí místo ve třídě šedých (samec a samice). Bodovalo i pět zebřiček našeho dalšího člena Petra Hráčka, který získal první a třetí místo ve třídě černolících šedých samic (vítězná samice byla zároveň třetí v celé kategorii zebřiček), třetí místo v třídě černolících šedých samců a druhé a třetí místo ve třídě černolících světlehřbetých šedých samců. Ocenění za třetí místo ve třídě hnědých samic zebřiček získal Exotář Jiří Michna.

Celkový seznam vítězů s modře vyznačenými členy ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy naleznete níže (kliknutím si zobrazíte soubor v Excelu). Děkujeme za příkladnou reprezentaci naší organizace!