3. prosince schůze Exotářů s přednáškou Franty Brzáka

Poslední letošní členská schůze ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy se uskuteční v sobotu 3. prosince 2022 od 14 hodin v hospůdce U vlčice ve Vlčí Habřině. Od 16 hodin na ni naváže 14. setkání chovatelů Severovýchodních Čech s přednáškou našeho člena Franty Brzáka z čerstvé cesty do Brazílie za ary kobaltovými, škraboškovými a dalšími papoušky. Část přednášky Franta věnuje i fotografování harpyje pralesní v Amazonii. O tom, že půjde o opravdu velmi novou záležitost, svědčí fakt, že do Brazílie se Franta vypravil teprve koncem minulého týdne a účastníci přednášky tak budou první, kdo uvidí jeho nové fotografie.

Franta Brzák navštěvuje Brazílii a konkrétně Amazonii pravidelně. Při minulých cestách do Jižní Ameriky zavítal opakovaně do Kolumbie, což je země s největším počtem původních druhů ptáků na světě. Fotografoval zde vzácné papoušky žlutouché i amazónky Fuertesovy, jimž hrozilo vyhynutí, ale díky záchrannému programu a vyvěšování umělých hnízdních budek se jejich populace vzchopily. Aktuální přednášku Františka Brzáka v hospůdce U vlčice ve Vlčí Habřině budou moci navštívit předem přihlášení zájemci.

Protože předpokládáme velký zájem ze strany nečlenů naší organizace, je třeba účast nahlásit včas – a to jak na přednášku, tak na schůzi, protože musíme nahlásit počet večeří. Přihlášky přijímá předseda ZO Jiří Vojtěch nebo jednatel Jiří Stejskal do pondělí 28. listopadu na kontaktech uvedených v pozvánce níže. Vstupné činí 200 Kč, pro členy pořádající ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy 100 Kč.