Covid nás nezastaví! Plánujeme schůze a další akce

Výbor ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy se 24. září sešel na pravidelné schůzi v restauraci Pod Kunětickou horou, aby naplánoval aktivity do konce letošního a na příští rok.

I když by se zdálo, že pandemie koronaviru zhatí naše plány přinejmenším do konce letošního roku, opak je pravdou. Výbor ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy se 24. září sešel na pravidelné schůzi v restauraci Pod Kunětickou horou, aby naplánoval aktivity naší organizace na nejbližší měsíce i na celý příští rok. I když si jsme vědomi různých omezení, která sebou přináší druhá vlna pandemie Covid-19, nadále připravujeme plánované členské schůze a další akce. Výbor se především zabýval agendou pro nadcházející členskou schůzi, která proběhne v pátek 16. října 2020 v restauraci U koupaliště ve Smržově u Hradce Králové.

Bohužel, z důvodu epidemiologických opatření proti šíření nového typu koronaviru se nám komplikuje obsazení pravidelných setkání chovatelů Severovýchodních Čech přednášejícími. Na březen plánovaná přednáška Čestmíra Drozdka se neuskuteční ani v listopadovém termínu a zatím není jasné, zda samotné setkání, kterého se pravidelně účastní přes 50 chovatelů z celé České republiky, vůbec proběhne. Členské schůze ale nadále plánujeme a proběhnou za dodržení všech vládou nařízených opatření.

Pokračují také naše oblíbené výjezdy za chovateli. Tentokrát se zaměříme na návštěvy našich vlastních členů a první takový výjezd proběhne již v sobotu 10. října. Postupně navštívíme členy Exotářů Východní Čechy Františka Rulíka ve Slatiňanech, Jana Potůčka v Nemošicích, Jiřího Stejskala v Pardubicích, Aleše Flekače v Rosicích nad Labem a Danu Havelkovou v Opatovicích nad Labem.