Reprezentovali jsme exotářskou komisi ČSCH na výstavě Chovatel

Východočeští Exotáři zajistili z pověření Ústřední odborné komise chovatelů okrasného a exotického ptactva Českého svazu chovatelů stánek na listopadové výstavě Chovatel v Lysé nad Labem.

Přípravy a služeb na stánku se zhostili předseda ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy Jiří Vojtěch a jednatel Jiří Stejskal. Výstava Chovatel probíhala 19. a 20. listopadu 2021 na Výstavišti Lysá nad Labem, tedy na stejném místě jako o necelý měsíc dříve nám dobře známá EXOTIKA 2021, kde měli Exotáři rovněž vlastní stánek. Na Chovateli si návštěvníci mohli prohlédnout trofeje z bodovaných výstav, diplomy a také výstavní agapornise od Jiřího Vojtěcha, fotografie z naší činnosti a nechyběl ani náš rollup.

Vedle stánku byla umístěná řada voliérek s vystavenými exotickými ptáky od našich členů Marie Foltýnové, Jiřího Vojtěcha a rodiny Machových z Přelouče a Vlčí Habřiny. Výstava Chovatel se zaměřuje především na králíky, drůbež a další domácí zvířata. Chovatelé exotického ptactva se zde dosud příliš neprezentovali, což se letošním rokem postupně změní. Za příkladnou reprezentaci exotářské komise ČSCH naší organizaci poděkoval její předseda Martin Kabát.